HELLUREISSAN,
oletteko miettineet, että mistä unet tulee? Välillä näkee ihan hassuja unia. Sellaisia, joita tekee mieli nähdä uudestaan. Sitten on taas sarjassamme unet, joita ei halua enää nähdä. Uskon, että myös tietyt unet ovat ns. enneunia ja antavat sysäyksen jollekin toiminnalle. Näin viime yönä unta, jossa mulla oli päällä sellainen kakinvärinen (ei khakin vaan kakin mokkahapsutakki. Muistatteko, sellainen joita oli joskus vuonna yks ja kaks. Itselläni ei koskaan sellaista ollut, mutta hyvin todentuntuiselta se unessa tuntui. Unessa mulla oli myös säkkäräpermatut hiukset. Myös otsis
Permanentista en alkanut haaveilemaan, mutta hapsuista kylläkin. Ne taitaakin olla nyt edes vähäsen muotia, sillä pikaisella googletuksella löysin jos jonkinlaista hapsutuotetta.
Yleensä pidän aika simppeleistä vaatteista ja jos päälläni sattuu olemaan yksi ei-simppeli vaate, niin se riittää. Mutta näissä hapsuissa ajattelin, että more is merrier. Alla olevaan kollaasiin keräsin kyllä kaikkea muuta kuin yksinkertaista; on hapsuja, ripped jeanseja, sulkia ja liehulaihupaitaa. Mutta silti voisin kuvitella suunnattomasti viihtyväni alla olevassa asussa. Meillä lapset ostivat viime vuonna Thaimaan reissulta sulkakorviksia ja mä olen nyt vasta syttynyt niihin. Hidas hämäläinen, kun kerran olen
Niin nyt mä olen sitten, kiitos tuon unen, hurahtanut tämän päivän aikana hapsuihin. Ihan tuollaiseen YSL:n hapsulaukkuun eivät rahkeet riitä, mutta halvemmallakin hapsulaukun saa. Ostoslakossahan saa haaveilla, eiks vaan?
Eipäs ole ostoslakkoakaan enää jäljellä kuin 12 päivää. Mitään sen ihmeempää tässä ostoslakon aikana ei ole tullut kaivattua, yllättävän hyvin on mennyt. Thaimaan reissulle on kyllä jo kertynyt muutama must-have ostos, kuten yhdet valkoiset ja yhdet mustat katu-uskottavat lenkkarit. Ja lisäksi miehelle pitää metsästää yksi Oakleyn vyönsolki, johon vuosi sitten törmättiin Oakleyn myymälässä. Ihana oranssinen metallisolki, joka jäi kummittelemaan molempien mieleen. Toivottavasti niitä vielä saa!
Mites on, iskeekö teihin hapsut vai tuovatko liikaa muistoja villeiltä nuoruusvuosilta?
TORSTAI-ILTATERKUIN,
On täällä muitakin hapsuhin hurahtaneita (siis ainakin minä). Mä hurahdin jo viime syksynä ja ostin hapsulaukun ja hapsuvillatakin. Tykkään molemmista edelleen, joten voi olla että lisää hapsuja ilmestyy vaatekaappiini kesään mennessä.
Moikka AnuElina!
Oi, ihanaa siellä toinen hapsuhurahtanut
Hapsulaukku on nyt ainakin pakko saada, mutta hapsuvillatakkikin kuulostaa kivalle!
Ihanaista viikonloppua <3
Hei
Noi sandaalit ja laukun ottaisin heti. Todella ihanat. Olen tyttären kanssa menossa Singaporeen ensi kuussa ja kaikkea mukavaa ostettavaa mielessä. Koskaan en ole käynyt, joten en tiedä mitä odottaa.
Moikka Unnu!
Eikös olekin
Oih, Singapore on mun suosikkikohteeni koko maailmassa; kaksi kertaa siellä olen käynyt ja ihan pian olisi päästä taas!Orchard Roadin ostosmahdollisuudet ovat sietä luokkaa, että en ole koommin moisia nähnyt. Sieltä kuules nyt ostoskelemaan hapsusandaaleja ja -laukkuja
Little India, kiinalaiskorttelit, Clarke & Boat quay, eläintarha, orkideapuisto, Sentosan saari – vinkkinä sinne tuon Orchard Roadin lisäksi
Ihanaa reissun odotusta <3
Mistä mallistosta löytyy tuo kiva valkoinen paita/neule?
T. Suvi
Moikka Suvi,
siis tuohan oli ihan googlen kuvahaun kautta löydetty ja ainakin allekirjoittaneen budjetille aivan liian tyyris, mutta silti niin ihana. Löytyy täältä:
http://www.net-a-porter.com/intl/product/513163?cm_mmc=LinkshareUK-_-Hy3bqNL2jtQ-_-ProductFeed-_-Antonio_Berardi&siteID=Hy3bqNL2jtQ-ltny9r2dfY3LjGjD7OeydQ
Ihanaa viikonloppua <3
Näen monesti unia siitä, miten sisustan jonkin huoneen. Parhaimmat sisustusideat saan jostain syystä aina keskellä yötä.
Mies ei ole tästä kovin innoissaan, koska herätän hänet monesti ja alan selostamaan ideaani. 
Kivan näköinen kokonaisuus. Sandaalit varsinkin ovat oikein kivat.

Minulla on yksi hapsupaita kaapissa odottamassa kesää.
Moikkelis Minttu,
hih, mulla samoja unia sisustuksen saralle
Miehet on kyllä ylipäätään ihan samasta puusta veistetty, mitä tulee näihin sisustusunien höpöttelemisiin 
Kiitos, mäkin ottaisin mielelläni nuo sandaalit omaan kesägarderoobiini!
Ihanaa viikonloppua <3
Mistä toi takki mahtaa olla peräisin?
Moikka,
tuo tajuttoman ihana Barbara Buin takki on täältä:
http://www.stylebop.com/gb/product_details.php?menu1=designer&menu2=&menu3=3160&id=588763
Mutta huoh, hieman budjetin ylärajoilla
Tai oikeastaan ihan hirmuisesti ylikin budjetin 
Kivaa viikonloppua <3
Hapsut juu, kesää odottelee vihreät hapsusandaalit.